Strona główna ] Co nowego? ] Audio ] [ Radiotechnika KF ] Elektronika ] Inne ] Moje rysunki ] Foto ] Notatki ] Linki ] Mapa strony ]
Radiotechnika KF
Radiotechnika KF - Programy Radio - Humor

2005-10-25 - RWE - mp3
Na przełomie 1984/5 roku media zdominowane były przez jeden temat... Zamieszczam ścieżki audio nagrane z radia Wolna Europa z tego okresu. Jest też opis jakości odbioru tej stacji z mojej lokalizacji.

2004-10-30 - Grundig Yacht Boy 80
Wrażenia eksploatacyjne.

2002-10-12 - Dobroć, a tłumienie w paśmie zaporowym obw. rezonansowego
Czy możliwe jest wyliczanie z pamięci pozapasmowego tłumienia dowolnego obwodu rezonansowego? Wyobraź sobie jaki wzbudzał(a)byś podziw wśród gawiedzi :)

2002-10-01 - PSK jako następca CW
Nieco odmienne spojrzenie na emisję PSK.

2002-09-28 - Częstotliwości harmoniczne w stopniu przemiany
Tutaj "rozwiązuję" tajemnicę śmieci przemiany odbiornika. Opis ten zawiera porównanie trzech podstawowych rodzajów przemiany.

2002 - Impedancja wejściowa linii długiej
Czy korzyści z tzw. przycinania kabla to więcej mitu, czy realnej korzyści. Pokazuję wpływ długości przewodu antenowego na impedancję wejściową widzianą przez nadajnik. Okazuje się, że w pewnych przypadkach ma to sens. Jednak zawsze przy poprawnie wykonanej instalacji i zestrojeniu anteny jest to czynność zbędna.

2002 - SWR, a straty w linii
Występowanie w linii długiej fali stojącej powoduje m.in. powstanie w kablu strat oporowych i dielektrycznych. Na pasmach KF są one stosunkowo małe złagadzając wymóg na wielkość SWR w fiderze, pozwalając skupić się bardziej na impedancji widzianej przez nadajnik. W pasmach UKF nabierają one dużego znaczenia wymuszając na nas większą uwagę na SWR.

2001 - Przekształcenie dipola
Kiedyś pomogłem koledze w instalacji dwupasmowej anteny krótkofalowej.

2001 - Magik LC
Dla wielu technika obwodów LC jest czarną magią - jeśli chcesz, możesz zostać magikiem LC.

2001 - Tłumik PI
Zamieszczam niespotykany sposób wyliczania tłumika typu PI. Odmienność tej metody polega na liczeniu ze względu na maksymalny dopuszczalny WFS widziany na jego wejściu.

Strona główna ] Co nowego? ] Audio ] [ Radiotechnika KF ] Elektronika ] Inne ] Moje rysunki ] Foto ] Notatki ] Linki ] Mapa strony ]