Strona główna ] Co nowego? ] [ Audio ] Radiotechnika KF ] Elektronika ] Inne ] Moje rysunki ] Foto ] Notatki ] Linki ] Mapa strony ]
 Audio
Audio - Programy Audio - Humor

2011-04-23 - Usztywnienie membrany głośnika
Praktyczny pomysł poprawy szybkości głośnika przez usztywnienie membrany za pomocą tekturowych pasków.

2003-03-19 - Odwijanie cewek
Program OdwL rozwiązuje odwieczny problem z nawijaniem cewek. Przez całą erę elektroniki cewki nawijano, gdy tymczasem można je... odwijać.

2003-03-12 - Zwrotnica Alt-18 dla Altusa 110
Audiofilskie Altusy... czy to możliwe?

2002-05-27 - USZ lokalne, czy globalne?
Ujemne sprzężenie zwrotne lokalne, czy globalne? - oto jest pytanie.

2002 - Wzmacniacz ze stabilnym prądem spoczynkowym
Jeśli bawisz się w sprawdzanie przydatności różnych typów tranzystorów mocy zrób sobie wzmacniacz ze stabilnym prądem spoczynkowym, w którym wartość tego prądu nie zależy od parametrów tranzystorów.

2002 - P średnia wzmacniacza
Podskok napięcia zasilacza we wzmacniaczu m.cz., oprócz zwiększenia maksymalnej mocy muzycznej powoduje również w praktyce wzrost maksymalnej średniej mocy wzmacniacza.

2001 - Dwa trafa na wyjściu wzm. lampowego
Proponuję zapoznać się z nietypowym połączeniem dwóch transformatorów głośnikowych umożliwiającym poszerzenie pasma przenoszenia wzmacniacza lampowego. Wadą prezentowanego tu rozwiązania jest niemożność załączenia ujemnego sprzężenia zwrotnego za tymi transformatorami.

2001 - Moc prądu zmiennego
Wszyscy znamy fakt występowania superpozycji mocy dwóch przebiegów napięciowych o różnych częstotliwościach. Jednak zagadnienie to nie jest zbyt dobrze intuicyjnie wyczuwalne. Zachęcam do zapoznania się z moimi refleksjami na ten temat.

2001 - Wzmacniacz o ujemnej impedancji wyjściowej
Czy wiesz, że możliwe jest wykonanie wzmacniacza o ujemnej impedancji wyjściowej :) i to wykorzystując posiadany przez Ciebie wzmacniacz audio. Oczywiście bez ingerencji wewnątrz niego. Można sobie popróbować, co daje np. zmniejszenie rezystancji cewki głośnika lub/i jej indukcyjności rozproszenia.

2001 - Kondensatory sprzęgające itp.
Zamieszczam sposób wyliczania kondensatorów sprzęgających itp. To jest naprawdę bardziej skomplikowane niż mogłoby się wydawać, choć mam nadzieję spowodować, by stało się znów proste.

Strona główna ] Co nowego? ] [ Audio ] Radiotechnika KF ] Elektronika ] Inne ] Moje rysunki ] Foto ] Notatki ] Linki ] Mapa strony ]